Vianočné koncerty v našej farnosti

08.06.2010 08:01

Ženská folklórna skupina, ktorá sa v roku 2009 sformovala v Petrovciach nad Laborcom prišla s nápadom oživiť sviatočný čas sériou vianočných koncertov v kostoloch v našej farnosti. Pôvodný zámer - zapojiť do koncertov všetky filiálky farnosti sa síce nepodarilo naplniť do bodky, veriaci z Petroviec, Nacinej Vsi a Lesného však určite mali o príjemný zážitok viac. Za všetko hovorí povzdych jedného zo starších farníkov, že niektoré z tých pesničiek nepočul viac ako 40 rokov a tak so slzami v očiach spomínal na časy dávno minulé, na Vianoce, ktoré neboli naplnené toľkými hmotnými statkami, ale zato ľudia mali k sebe bližšie.

Jednotlivé koncderty sa uskutočnili 26. decembra 2009 v Petrovciach n/L, 27. decembra 2009 v Nacinej Vsi a 3. januára 2010 v Lesnom. Pozrite si fotogalérie z koncertov. Veríme, že úspech podnieti speváčky z Petroviec pripraviť podobnú slávnosť aj pri nasledujúcich Vianociach.

Správa o vianočných koncertoch v našej farnosti sa dostala aj do vysielania TV LUX.