Kniha návštev

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

Dátum: 07.06.2018 | Vložil: Alberthieds

The men's prostate is the central section of a male's reproductive system. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The men's prostate is found just before the rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it will always be really miserable and inconvenient for that patient as his urinary product is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.Prostate infection, often known as prostatitis, is the most common prostate-related problem in men younger than 55 years old. Infections of the prostate gland are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of all types of prostate infection. It is brought on by bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to relieve the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is really a condition connected with a particular defect inside gland as well as the persistence presence of bacteria inside the urinary tract. It can be a result of trauma towards the urinary tract or by infections originating from other areas of the body. A patient may go through testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal with the prostate defect followed by the utilization antibiotics and NSAIDs to take care of the inflammation.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not even to determine the sources of these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and heavy lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an effective weight loss program is important. These are some from the actions and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for our health and wellbeing and it'll also maintain your urinary track clean.

2. Some studies claim that a couple of ejaculations a week will assist you to prevent cancer of prostate.

3. Eat red meat moderately. It has been shown that consuming over four meals of beef per week will raise the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an appropriate diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most significant measure to look at to make certain a normal prostate is always to select regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you ought to select prostate examination at least per year.

otazka

Dátum: 26.04.2015 | Vložil: veriaci

prečo mate prehľad bohoslužieb z r. 2013?
Ja potrebujem realny najnovší datum.

zahaľovanie krížov

Dátum: 17.03.2013 | Vložil: veriaci

Pán farár, chcem sa opýtať, či sa už nezahaľujú kríže na Smrtnú - Čiernu nedeľu? Pokiaľ viem, je to stará tradícia a v Petrovciach kríž v súsoší Kalvárie vľavo v kostole zahalený dnes nebol. TV LUX vysielala sv. omšu dnes dopoludnia a kríž v chráme (bol to bočný kríž) mali zahalený. Je na to nejaký predpis? Ďakujem za odpoveď.

Re:zahaľovanie krížov

Dátum: 17.03.2013 | Vložil: Duchovný otec Emil

Pozdravujem pekne,
ďakujem za upozornenie. Zvyk zahaľovať kríže v kostole pred 5. pôstnou nedeľou sa zachováva aj u nás. V kostole v Petrovciach zvykneme zahaľovať kríž, ktorý je pri oltári. Dnes ten kríž zahalený nebol, lebo sa na to zabudlo.
Upozornil som na to pani kostolníčku a ona urobí nápravu.
Prajem Vám pokojný a požehnaný zvyšok Pôstu.

Betlehemské svetlo

Dátum: 22.12.2012 | Vložil: Katka

Milý pán farár, bude sa roznášať Betlehemské svetlo aj v Lesno? Ak áno kedy?
Ďakujem

Re:Betlehemské svetlo

Dátum: 25.12.2012 | Vložil: Duchovný otec Emil

Milá Katka,

Zo srdca Vám želám milostiplné Vianoce a požehnaný nový rok.
Bohužiaľ až teraz som si prečítal Vašu správu a tak neviem či ste nakoniec v Lesnom mali Betlehemské svetlo.
My sme ho v Nacinej Vsi mali a doviezol som ho aj do Petroviec nad Laborcom, kde ma o to osobne prosili. Z Lesného ma o to nikto osobne neprosil, tak som žil v domnení, že ho tam máte.
Ak dožijeme budúceho roka, tak sa to pokúsim zariadiť tak, aby v každom kostole našej farnosti v určitú hodinu bolo možné odobrať si večné svetlo.

Milý pán farár,

Dátum: 24.11.2012 | Vložil: Bohu známa

chcela by som niečo napísať k Vášmu návrhu ohľadom prinášania obetných darov v kostole v Petrovciach n/L. Je to veľmi pekná vec, Bohumilý počin z Vašej strany, pán farár, a myslím, že bol veriacimi s radosťou prijatý.
Je to úžasné, že v 50-tom roku výročia II. vatikánskeho koncilu, ktorý sa snažil vtiahnuť veriacich do aktívneho prežívania najsvätejšej obety, sa aj u nás v kostole toto deje. Ďakujeme Vám za tento návrh. Slúži na prehĺbenie nášho duchovného života a určite tí, ktorí prinášajú dary, viac sv. omšu prežívajú.
Možno by ešte stálo za zváženie, či by nemohli obetné dary prinášať tí, za ktorých sa svätá omša slúži. Bolo by to veľmi symbolické - dary kňazovi na obetu prináša rodina, za ktorú sa tá najsvätejšia obeta koná (alebo za zomrelých z tejto rodiny). Možno by nie všetci chceli, lebo často počujeme, že sv. omša je za Bohuznámych, teda zostávajú v anonymite, ale možno by niektorí nemali s tým problém a prijali by to s nadšením. Veď držať v rukách chlieb a víno, ktoré kňaz o chvíľu premení na Telo a Krv Ježiša Krista... už toto by malo človeka premieňať...
A v neposlednom rade - aj Vy by ste videli konkrétnych ľudí, za koho slúžite sv. omšu a navzájom by nás to viac zblížilo :)

Odpoveď

Dátum: 30.11.2012 | Vložil: Duchovný otec Emil

Pozdravujem pekne,
som rád, že ste v Petrovciach n/L prijali pozitívne moju výzvu, aby počas sv. omše obetné dary prinášali kňazovi k oltáru veriaci. Nie je to môj návrh, ale takto si to vyžadujú liturgické predpisy. Je v tom hlboká symbolika, o ktorej som rozprával v jednej svojej homílii.
A tiež, ako ste pekne napísali, veriaci sú pozvaní aj týmto spôsobom zapojiť sa do liturgie a aktívne prežívať sv. omšu.
Nemám nič proti tomu, aby obetné dary prinášali členovia rodiny, za ktorú je obetovaná sv. omša. Je to dobrý nápad. Len to treba pred sv. omšou dohodnúť s pani kostolníčkou.
Prajem Vám i všetkým veriacim našej farnosti pokojný a požehnaný advent.

Lesné omše

Dátum: 30.01.2012 | Vložil: Anton Vasiľ

farnosť Nižný Hrušov vydáva knihu o kostole dejiny farnosti 1900-2017
neporadí niekto ako to bolo zo svätými omšami pokiaľ nebol postavený RK kostol, kedy boli ? každá 3 neďela v mesiaci ? alebo inak, kde sa slávila , dochádzal tam František Stahovec ?, kto pochovával rímokatolíkov, keby niekto poradil na email : aniba@szm.sk

prehlad bohosluzieb

Dátum: 29.01.2012 | Vložil: marosko

po uplynuti tyzdna date prehlad bohosluzieb na stranku,ktorej sa babky strasne tesia

Záznamy: 1 - 10 zo 25
1 | 2 | 3 >>

Pridať nový príspevok